PA003 [RU] Proiect LEADER=>GAL

Se înființează GAL (Grupul de Acțiune Locală) pentru zona de nord a judetului Ilfov (comunele Snagov, Gruiu, Moara Vlasiei, etc) care sunt parteneriate la nivel subregional intre autoritatile locale, private si sectoarele civile.

Aceasta initiativa este asociata infiintarii RNDR (Reteaua Nationala de Dezvoltare Rurala) finantata prin componenta de Asistenta Tehnica a PNDR (Programul Nationala de Dezvoltare Rurala). In teritoriu, sprijinul este acordat prin intermediul DADR (Directiilor pentru Agricultura si Dezvoltare Rurala).

Astfel, se vor avea in vedere finantari de proiecte cu valori de maxim 400.000 Euro (maxim 200.000 Euro cofinantare publica), pentru proiecte propuse, implementate si in beneficiul actorilor locali.

In prezent, se fac primele liste de proiecte – reprezentative pe plan local.
Va invitam sa ne contactati si sa contribuiti la acest proiect.

O colectie de materiale (fisiere) relevante si discutii asociate – se pot gasi in FORUM.

Sub- Pagini create:
Obiectivele GAL (via LEADER si RNDR)
Principii
Organizatorice
Instrumente RADR
Instrumente GAL
Sedinte GAL
Membri GAL
      Prezentare – Firma privată Nr. 1
      RNDR – imagine generică
      Prezentare – Comuna SNAGOV
      Prezentare – Comuna BALOTEȘTI